Замкнуло ДБЖ після чистки пилотягом

Передайте обладнання

Історія про те як невинна на перший погляд операція з очищення ДБЖ від пилу вилилася в серйозний ремонт.

Що розповів замовник

Мені потрібно відновити роботоздатність ДБЖ Eaton 9PX 3000i RT3U. 

Він перестав працювати після того, як я намагався почистити його за допомогою пилотяга. Спочатку зовні (кришку та лопасті вентиляторів), а потім вирішив пройтися й усередині. Коли знімав захисну кришку, всередину впав кріпильний гвинт. Упав дуже «вдало» — на радіоелектронні елементи основної плати, які були під напругою від АКБ.

Після вилучення кріплення я відчув запах горілого і побачив місце замикання. Подумав: «А раптом пронесло?» і спробував включити. Але ні до чого хорошого це не призвело. Швидше за все навпаки, погіршило ситуацію.

Я припустив, що у пристрої мав був передбачений захист. Ну або хоча б запобіжник, який може врятувати пристрій в певних випадках.

На жаль, цей випадок виявився не з щасливих. Навіть не зважаючи на те, що в цьому ДБЖ  було цілих 3 запобіжника. Після заміни запобіжники знову згоріли, а ДБЖ не вмикалося. 

Що ми побачили

ДБЖ відноситься до низки пристроїв, побудованих за топологією з подвійним перетворенням або ON-LINE. У результаті діагностики інженер сервісного центру Мегатрейд виявив у місці падіння кріпильного гвинта міжшарове вигоряння провідних доріжок, через що вийшли з ладу вузли випрямляча DC/DC й інвертора.

Тривалість ремонту

Ремонт ДБЖ тривав близько тижня. Ще декілька тижнів пішло на погоджувальні процедури в компанії-замовника, замовлення та отримання запчастин, оформлення бухгалтерських документів.

Вартість ремонту

Ціна питання за зайву ініціативність і спробу самостійного ремонту склала близько 5000 гривень.

Думка інженера сервісного центру «Мегатрейд»

Маючи пристрій вартістю понад 2000 у.о., не варто вдаватися до самостійного ремонту. Навіть таку елементарну на перший погляд маніпуляцію як очищення пристрою від пилу мають проводити кваліфіковані фахівці.

А що сталося у вас?

Заповніть сервісну заявку та замовте ремонт!

Типи обладнання

Зв'яжіться з нами!

Потрібен ремонт?

Надішліть нам сервісну заявку, щоб ми розуміли яке обладнання зламалося і з ким тримати зв'язок

Створити заявку

Хочете з'ясувати подробиці?

Надішліть нам запит і ми зв'яжемося з вами впродовж
30 хвилин (у пн-пт з 9:00 до 18:00)

Надіслати запит

Як передати обладнання?

Передати обладнання до сервісного центру можна особисто або «Новою поштою»

Докладніше