Обладнання, що демаскує на фронті: два способи протидії

Зарядні станції із радіомодулями GSM, Wi-Fi, Bluetooth демаскують бойові позиції на фронті

Зарядні станції з радіомодулями можуть демаскувати позиції на передовій та стати орієнтиром для наведення ворожих засобів ураження. Як діяти, щоб не розкрити свою позицію?

Причини демаскування

Чимало сучасних портативних зарядних станцій (Anker, Bluetti, Choetech, EcoFlow, Jackery, Zendure тощо) використовують бездротові технології GSM,
Wi-Fi, Bluetooth для комунікації із зовнішніми програмами віддаленого моніторингу та управління.

Виробних закладає можливість керувати станцією через застосунок для зручності побутового користувача. Тому відразу після увімкнення радіомодуль зарядної станції автоматично намагається знайти доступну мережу або зв’язатися з будь-якою базовою GSM-станцією в зоні доступу, щоби під’єднатися до інтернету.

Проте на передовій такий функціонал або не потрібен, або його постійна наявність не є принциповою. І, найголовніше, він може стати фатальним для користувачів в умовах війни, адже сучасні технології дають змогу досить точно визначити місцезнаходження джерела радіосигналу. Будь-яке випромінювання радіомодулів у районах виконання бойових чи спеціальних завдань є пріоритетною ціллю противника під час застосування засобів радіоелектронної розвідки (РЕР).

 

Сучасні портативні зарядні станції з Wi-Fi-, Bluetooth- чи GSM-модулями можуть стати причиною демаскування на фронті

Шляхи демаскування

Для визначення на місцевості координат джерела радіосигналу широко використовується метод трилатерації (не слід плутати з тріангуляцією). БПЛА зі спеціальним обладнанням РЕР можуть засікти з повітря розташування джерела випромінювання на відстані понад 10 км. Відстань до випромінювача розраховується за інтенсивністю його залишкового радіосигналу (Signal strength).

До речі, демаскуючим випромінювачем радіосигналу може бути не лише зарядна станція з радіомодулем, але й точка бездротового доступу (access point), маршрутизатор (router) з Wi-Fi, ноутбук, планшет, смартфон, «розумний» годинник, БПЛА, пульт БПЛА, Bluetooth-колонка тощо.

 

За сигналом радіомодуля ворог може визначити місце розташування пристрою та нанести вогневе ураження

Як зарадити?

На деяких із зарядних станцій є можливість гарантовано вимкнути радіомодуль, а на деяких — ні. До того ж відповідна кнопка керування радіомодулем на різних станціях може називатися по-різному («Wi-Fi Reset», «IOT», «PAIRING» тощо), що плутає користувачів. Та й «людський фактор» ніхто не скасовував: у реальних умовах є певна ймовірність ненавмисного хибного увімкнення військовослужбовцями випромінювання Wi-Fi на зарядній станції, що може призвести до швидкого «засвічування» місцеперебування групи в найнесприятливіший момент.

«У цій ситуації вочевидь є два виходи, — вважає директор сервісного центру «Мегатрейд» Анатолій Романов. — Купувати для військових зарядні станції відразу без Wi-Fi-, Bluetooth чи GSM-модулів або вимикати їх апаратно за допомогою фахівців сервісного центру дистриб’ютора чи продавця».

Оскільки компанія «Мегатрейд» є офіційним дистриб’ютором на території України низки відомих виробників зарядних станцій, ДБЖ, активного мережного та іншого ІТ-обладнання, фахівці сервісного центру «Мегатрейд» мають необхідний досвід та зможуть здійснити апаратне вимкнення GSM, Wi-Fi, Bluetooth-радіомодулів будь-яких зарядних станцій.


Усі послуги

Зв'яжіться з нами!

Потрібен ремонт?

Надішліть нам сервісну заявку, щоб ми розуміли яке обладнання зламалося і з ким тримати зв'язок

Створити заявку

Хочете з'ясувати подробиці?

Надішліть нам запит і ми зв'яжемося з вами впродовж
30 хвилин

Надіслати запит

Як передати обладнання?

Передати обладнання до сервісного центру можна особисто або «Новою поштою»

Докладніше

Випадки з практики