Чому згорає техніка після відновлення електропостачання?

otgoranie-nulia

Багато хто чув страшні історії про повальні вигорання обладнання (особливо побутової техніки) через перевищення номінальної напруги. Це стається, коли після відновлення подачі електроенергії в мережі 220 В раптом перетворюються на майже 380 В. Звідки ж береться така аномально висока напруга у звичайній розетці?

До виробничих і житлових приміщень електричний струм подається через трифазні мережі, де є три фазні дроти та один нульовий. Поділ на три однофазні ланцюги відбувається безпосередньо у ввідно-розподільному щиті підприємства чи будинку. Водночас кожна фаза йде до споживача зі своїм нулем. В ідеалі для нормальної роботи всі три фази мають бути збалансовані за навантаженням. Тоді їхній електричний опір буде однаковим, обрив нуля в цьому разі ніхто не виявить, адже обладнання працюватиме.

Але в реальних умовах навантаження за кожною фазою (як і опір) змінюватиметься, і в разі значного перекосу фаз відбудеться відгорання нуля. Напруга на фазі, де кількість увімкнених електроприладів є меншою, може сягати 380 В.

Чому ж відгоряє нуль? Головною причиною є незбалансоване навантаження по фазах та його наслідки. Не вдаючись у теорію електротехніки, нагадаємо головне: слабкі з’єднання починають перегріватися, окислюватися і, як наслідок, контакти обриваються (відгорають). А далі як у старій істині: якщо десь чогось меншає, то десь обов’язково більшає. Ось так і коливається напруга від однієї фази до іншої. І в результаті ми маємо в розетці близько 380 В та згоріле обладнання.

Щоб запобігти цій неприємності:

електрик має щорічно перевіряти надійність електричних контактів у розподільчому електрощиті, зачищати їх, переобжимати наконечники, підтягувати чи міняти їх за необхідності, щоб електричні з'єднання не грілися;
потрібно встановити в електрощиті автомати, які відповідають розрахунковому струму навантаження (без завищень). Також можна встановити реле напруги чи стабілізатор.

Якщо обладнання вже згоріло або раптово перестало працювати — звертайтеся до сервісного центру «Мегатрейд». Ми спеціалізуємося на ремонті та технічному обслуговуванні різноманітного ІТ-обладнання: комутаторів, маршрутизаторів, точок доступу, контролерів, KVM-обладнання, джерел безперебійного живлення, серверів та систем зберігання даних, IP-відеокамер тощо. Передати обладнання в ремонт можна особисто або «Новою поштою». Перед тим, як передавати обладнання, будь ласка, заповніть сервісну заявку!

Потрібна допомога з обладнанням?

Заповніть заявку і ми одпишемося вам впродовж 30 хвилин.

Усі послуги

Зв'яжіться з нами!

Потрібен ремонт?

Надішліть нам сервісну заявку, щоб ми розуміли яке обладнання зламалося і з ким тримати зв'язок

Створити заявку

Хочете з'ясувати подробиці?

Надішліть нам запит і ми зв'яжемося з вами впродовж
30 хвилин

Надіслати запит

Як передати обладнання?

Передати обладнання до сервісного центру можна особисто або «Новою поштою»

Докладніше

Випадки з практики